Soukromé hodiny angličtiny vs Školní výuka

Soukromé hodiny angličtiny vs Školní výuka

Dnešním článkem bych se rád pokusil zodpovědět otázku, proč je mnohem lepší objednat si soukromé hodiny angličtiny a proč neumíme jazyk už ze školy, když je mu v České republice věnována velká pozornost (alespoň 6 let na základní škole, 4 roky na střední a další roky na vysoké škole).

I při výuce pouhých dvou hodin týdně po dobu deseti let byste se měli cizím jazykem bezproblémově dorozumět na jakékoliv společenské téma. Podívat se na film v originálním znění by mělo být snadné, ale jak je možné, že tomu tak není? Jak je možné, že pořád anglicky neumíte, tak jak byste chtěli? Chyba není ve Vás, ale v systému výuky veřejného školství. Zde je 10 rozdílů v systému výuky:

Nevýhody školní výuky

 1. Příliš mnoho gramatiky
  Proč se děti už v sedmé třídě učí předpřítomný čas a přitom by si nedokázali objednat jídlo v restauraci v zahraničí. Odpověď je jednoduchá: není nic lehčího než dětem vysvětlit gramatiku a pak jim dát test. Vymýšlení interaktivních her a témat, která budou všechny  bavit je mnohem těžší než snadné testování gramatiky. Také hodnocení výslovnosti je o hodně těžší, navíc čeští učitelé s ní mají sami někdy problém.
 2.  Málo konverzace
  Na hodinách se konverzace procvičuje jen letmo a většinou formou nějakého naučeného článku. Nicméně umění používání cizího jazyka je v jeho flexibilitě. Schopnost sdělit vlastní myšlenky se slovní zásobou, kterou zatím ovládám, není jednoduché. Ale je to právě to, co vám skutečně pomůže v procvičování a samotném používání jazyka. Bohužel školní procvičování většinou končí překládáním vět z učebnice a všichni studenti ve třídě mají připravenou právě onu
  jednu větu, která na ně vyjde.
 3. Různá úroveň žáků
  Studenti nejsou na stejné jazykové úrovni. Ve školní třídě bývají premianti s pomalejšími studenty dohromady.
 4. Příliš mnoho studentů
  Lektor se nemůže neustále věnovat všem žákům ve třídě.
 5. Nedostatečná motivace školních učitelů
  Učitelé ve veřejném školství vědí, že jsou placeni stejně za prvotřídní hodinu a stejně za hodinu, kterou odbudou. Samozřejmě se najdou i takoví učitelé na školách, kteří berou vzdělávání národa jako své poslání a učí s maximálním úsilím, ale je těžké na takové natrefit.
Výhody soukromé výuky 

 1. Motivace studentů
  Studenti si hodiny sami platí, a tak se chtějí naučit jazyk, co nejdříve.
 2. Jste v centru výuky
  Lektor se Vám plně věnuje, přizpůsobuje Vám tempo, baví se s Vámi o věcech, které Vás zajímají apod. Po celých 60 minut v rámci hodiny se neustále soustředíte na anglický jazyk a to Vašemu mozku pomůže vytvořit si zvykové chování na přepnutí myšlení do anglického jazyku.
 3. Flexibilita
  Učíte se v čase, který Vám vyhovuje.  Výuku angličtiny můžete přesouvat dle libosti a můžete si vybrat, jestli bude hodina probíhat u Vás v pohodlí domova, nebo Vámi předem domluveném místě.
 4. Profesionální přístup
  Lektor je profesionál, který ví, že pokud se Vám hodina nebude líbit, tak ztratíte motivaci nechat se od něj učit, proto se vždy snaží, abyste z každé hodiny odcházeli plně spokojení a těšili se na tu další.
 5. Efektivní metody výuky
  Interaktivní hry, zajímavé poslechy a kvalitně strukturované gramatické procvičování jen těch skutečně potřebných věcí z angličtiny Vám umožní naučit se cizí jazyk. Prvotní pokrok v angličtině začnete pozorovat opravdu rychle, což zvýší Vaší motivaci, která povede k ještě rychlejšímu zlepšování.

Zkuste výuku Angličtiny s námi. Garantujeme Vám, že pokud nebudete na první hodině spokojeni, platit za ní nemusíte. Budeme se na Vás těšit na jedné z našich hodin ?

Hodiny si můžete objednat dole na stránce zde.

Kontaktní a objednávkový formulář

Tel: 721 225 391, Email: anglickyzarok@gmail.com


Vaše zprávy vyřizuje Anička

benefit plus logo

Comments are closed.