Soukromé hodiny angličtiny vs Školní výuka

Soukromá výuka angličtiny

Proč si vybrat soukromou výuku právě s našimi lektory?

Lektor je tou nejdůležitější částí po vaší osobní motivaci umět jazyk. Skvělý lektor dokáže naučit a zatraktivnit i velice náročné a nezajímavé téma. Naproti tomu špatný lektor dokáže i ze zajímavého a důležitého tématu udělat otravnou hodinu. Z tohoto důvodu klademe vysoké nároky na to, jaké lektory přijímáme do našeho týmu. Lektory vybíráme podle schopnosti a umění předávání znalostí svým studentům. Samozřejmostí je také výborná znalost praktické angličtiny a optimistický přístup, který vzbudí zájem. Nevybíráme lektory podle počtu certifikátů nebo podle toho, jak dlouho, nebo zdali vůbec pracovali v českém školství. Zastáváme názor, že kvalitní soukromou výuku může provádět i člověk bez pedagogického vzdělání. Zde je vhodné ale doplnit, že někteří naši lektoři pedagogické vzdělání mají, nicméně pro nás při výběru kantora není klíčovým parametrem. Důležitá je pro nás praktická znalost jazyka a schopnost jí předat.

Naši lektoři jsou proškoleni, aby znali metody pro efektivní výuku jazyků, ale jinak jsou to lidé jako vy, se spoustou znalostí z různých zajímavých oborů, takže často během výuky ani nepostřehnete, že se učíte angličtinu, protože téma, o kterém se mluví, je natolik zajímavé. Určitě nečekejte školometské kantory, kteří číhají na Vaše chyby 🙂

„To je v pořádku, že jste udělal chybu. Chybama se člověk učí.“


„Chyba. No, jak se to řekne správně?“


Jaká výzva stojí před každým, kdo se učí cizí jazyk?

Začátky mohou být demotivující díky příliš velkému množství informací při učení cizího jazyka. Naši lektoři angličtiny proto pro vás mají připravené postupy, jak spojovat znalosti, které už znáte, se znalostmi, které ještě neznáte. Díky tomu se v mozku rychleji tvoří nervová spojení a proces učení je o hodně rychlejší.

Názorným příkladem může být výuka minulého času ze stejné věty z již naučeného přítomného času:

„I do not know, where is the meeting.“

Při tvorby té samé věty v minulém čase, stačí říci "pomocné slovíčko „do“ nahraďte za „did“ a sloveso „is“ za sloveso „was“." Je to stejné jako když v češtině nahradí sloveso „je“ za sloveso „byl“.

„I did not know, where was the meeging.“

Při znalosti přítomného času, stačí jednoduché vysvětlení a už téměř umíte minulý čas. A takto to funguje v mnoha oblastech výuky na našich soukromých hodinách. Čím víc znáte, tím rychleji se učíte. Rozhodně neplatí, tak jak se někdy říká, že probíraná látka je čím dál těžší a díky tomu se učení zpomaluje, až se zasekne. S tímto se na našich soukromých lekcích angličtiny nesetkáte.

Jak rychle se naučím anglicky a zvládnu mluvit anglicky za rok?

Název naší jazykové školy Anglickyzarok jsme stanovili proto, že za jeden rok opravdu anglicky můžete umět při pravidelné výuce s lektory a při pravidelném samostudiu.

Zjednodušeně řečeno se stačí naučit řadu pravidel anglického jazyka a k tomu dostatečnou slovní zásobu. Dostatečně velká slovní zásoba je pojem, který vystihuje takový počet slovíček v každém jazyce, kdy jste bezpečně schopni mluvit na jakékoliv běžné téma.

Tvrdí se, že 3 000 anglických slovíček pro plynulou konverzaci stačí. Tento názor zastáváme i v naší jazykové škole Anglickyzarok. Pokud byste měli zájem zjistit, která to jsou, můžete navštívit tento web, který je podrobně shrnuje slovní zásobu nezbytnou pro konverzaci:

https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/wordlist/english/oxford3000/

Nedoporučujeme však učit se slovíčka v seznamu jedno za druhým, protože tato metoda učení není efektivní. Lidský mozek rychle naučená slovíčka také rychle zapomíná. Skvělou metodou jak se naučit větší počet slovíček je spojit si anglické slovíčko s nějakou emocí/představou. Když tedy vymyslíme větu, která vzbuzuje v lidské mysli emoce, jsme schopni se rychle naučit a velmi dlouho si slovíčka pamatovat.

Seznam slovíček:

  • cleaned = čistil/umyl
  • someone = někdo
  • hit = udeřl/trefil
  • broke = rozbil, přerušil, brzdil

Slovíčka ve větě:
I just cleaned the window when someones‘ball hit and broke the glass.
Právě jsem umyla okno, když někdo míčem trefil a rozbil sklo.

Na našich soukromých lekcích angličtiny se dozvíte další užitečné postupy, jak se efektivně naučit anglický jazyk.

Je efektivnější skupinová výuka, soukromá výuka anebo samostudium?

Ideální kombinací je soukromá výuka s lektorem a pravidelné samostudium. Lektor vše vysvětlí a řekne správnou výslovnost. Když si k tomu student doma vše procvičí a zopakuje, tak je celý proces učení cizího jazyka 3krát až 4krát rychlejší, než když se student spolehne pouze na soukromé hodiny.
Naproti tomu pouze skupinová výuka není vhodný způsob. Na skupinových kurzech se jednoduše člověk dostane tak málo ke slovu, že pokud hromadná výuka netrvá celý den, prakticky se v cizím jazyku neposuneme. Problémem také je, že když se lektor soustředí na jiné studenty, každý má tendenci dostat se do pasivního stavu.

Další informace o srovnání stylů hromadné výuky a individuální výuky na konci článku ZDE.

Je soukromá výuka dražší nebo levnější než skupinová výuka?

Mezi výhody soukromé výuky samozřejmě patří, že výuka probíhá u vás doma nebo v práci – zkrátka tam, kde se vám to hodí nejvíce. Je škoda, když musí student i lektor dojíždět do jazykové školy a oba přicházejí o cenný čas.

Prostory pro výuku v nějaké budově v centru Prahy musí být zaplaceny vyšší cenou pro studenta a nižší mzdou pro lektora. Tohle je to, co nechceme a proto naše soukromá výuka je za dobrou cenu pro studenta a lektor může podávat kvalitní výkon, za který je dobře odměněn. Pokud někdo argumentuje, že cena skupinové výuky je levnější, protože stojí 150 Kč / 60 min. pro jednu osobu, ale osob je na kurzu 10, tak si každý snadno spočítá, že hromadná výuka je oproti soukromé výuce velice drahá, protože se platí 150 Kč za 6 minut času pro každého studenta ze skupiny.

Kontaktujte nás nezávazně přes tento formulář anebo si rovnou objednejte výuku.

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní Tel: 777 503 023, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní Tel: 608 752 361
benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo

S Efektivními metodami naší výuky se můžete seznámit ZDE.
Informace o prospěšnosti učení pro naše zdraví najdete v odborném článku ZDE.
Další informace o výuce angličtiny můžete najít ZDE.
Reference a názory zákazníků si můžete přečíst ZDE.

Comments are closed.