Doučování angličtiny v Praze

Doučování angličtiny v Praze

Obsah:

  1. Umí češi anglicky?
  2. Klasická výuka na základních a středních školách
  3. Jak vypadá doučování angličtiny u nás
  4. Ceník výuky
  5. Objednání první lekce

Znalosti angličtiny v ČR

Než se zaměříme na výuku v Praze, pojďme si říci něco o znalostech angličtiny v celé naší zemi. Podle jazykového výzkumu Eurobarometr z roku 2012 se aktivní znalost angličtiny řadí na poslední místo z členských zemí Evropské unie. Pouze 11,07 % obyvatel České republiky považuje svou znalost anglického jazyka za velmi dobrou nebo dobrou. 27 % Čechů má alespoň základní znalosti, což ale nestačí k běžné komunikaci. Přestože se mladí Češi učí angličtinu již od základní školy, věková skupina od 15 do 34 let se umístila na 3. nejhorší příčce v Evropské Unii. Aktivní znalosti má pouze 19,03 %.


Za omezenými znalostmi angličtiny v naší zemi stojí mnoho faktorů. Autoři průzkumu se zaměřili i na závislost jazykové vybavenosti populace na vysílání filmů v originálním znění. Nejlépe se umístili obyvatelé Dánska, Švédska a Nizozemska, kde přibližně 90% lidí hovoří minimálně jedním cizím jazykem, většinou anglicky. V těchto zemích se obvykle zahraniční filmy nedabují, ale jsou vysílány s titulky.

Průzkum vychází z odpovědí více než 27 000 lidí starších 15 let v celé Evropské unii. Údaje zpracoval portál languageknowledge.eu.

V roce 2013 provedla Česká školní inspekce dotazníkové šetření na 3395 základních školách, které bylo zaměřené na problémy a trendy v oblasti jazykového vzdělávání. Byl zjištěn nízký podíl rodilých mluvčích vyučujících cizí jazyky, ve výuce angličtiny pouze 3,1%. Mnoho učitelů mělo nedostatečnou kvalifikaci.

Výsledky průzkumů poukazují na nedostatky ve výuce cizích jazyků na základních i středních školách. Příčinou je zastaralý a neefektivní systém. Žáci a studenti se učí gramatická pravidla a vyplňují cvičení v učebnicích.

Základní škola

Maturita

 

Klasická výuka na základních a středních školách v Praze

V mnoha pražských základních školách se anglický jazyk vyučuje už od první třídy. V jedné místnosti je okolo patnácti žáků různé úrovně. Někteří se potýkají s nesrozumitelnou gramatikou a těžkou výslovností, jiní se nudí a rozumí všem novým slovíčkům. Kvůli velkému počtu dětí je kladen malý důraz na aktivní používání jazyka a mnoho času se věnuje překladu vět z češtiny do angličtiny a naopak. Tempo učení je velmi pomalé. Na konci deváté třídy by žák měl dosáhnout úroveň A2, což odpovídá pokročilejšímu začátečníkovi. Státní maturita z cizího jazyka je na úrovni B1 (středně pokročilý). Složení této zkoušky však absolventům středních škol neulehčí získání pracovní pozice, pro kterou je požadována znalost angličtiny. Zaměstnavatelé v Praze upřednostňují uchazeče s mezinárodně uznávanými certifikáty vyšší úrovně.

Stimulace nervových spojů při učení jazyků
Podle vědců z univerzity v Edinburghu studium cizích jazyků stimuluje mozek a pomáhá k lepšímu soustředění. Mozek musí neustále přepínat z jednoho jazyka do druhého. Díky tomu je pružnější a dokáže rychle rozlišovat důležité informace. Individuální doučování angličtiny proto Vám či Vašim dětem kromě komunikačních dovedností přinese také pozitivní vliv na psychický stav a zrychlí také rozhodovací schopnosti.

Potřebujete se zlepšit v anglickém jazyce? Má Vaše dítě špatné známky z angličtiny? Nosí samé jedničky, ale rádo by se naučilo více? Naše jazyková škola Anglicky za rok nabízí individuální doučování angličtiny v Praze. V čem je systém jednoho lektora na jednoho žáka jiný než výuka na základních školách?
 

Jak vypadá doučování z angličtiny u nás?

Naším cílem je hlavně výuka angličtiny pro běžný každodenní život. Nejde nám jen o zlepšení známek ve škole či vyplňování nudných cvičení během hodin. Mnoho studentů je díky individuálnímu doučování brzy schopno podívat se na zahraniční film v originálním znění, přečíst si knihu od oblíbeného amerického autora nebo složit mezinárodně uznávanou zkoušku. Viditelné pokroky žákům zvýší sebevědomí a motivaci ke studiu cizích jazyků. Znalost anglického jazyka Vám či Vašim dětem v budoucnu výrazně pomůže s hledáním uplatnění na pracovním trhu a poskytne zajímavé příležitosti, jako např. možnost studia nebo zajímavá práce v zahraničí.

Naše jazyková škola Anglicky za rok nabízí individuální doučování pro Vás či pro děti v Praze. Díky systému jeden na jednoho mohou být lekce plně přizpůsobeny schopnostem, cílům a potřebám Vašich dětí. Každý student si může nastavit vlastní tempo výuky a věnovat se tématům, která ho zajímají. Zkušení čeští lektoři i rodilí mluvčí žákům pomůžou osvojit si gramatiku, slovní zásobu i mluvenou angličtinu. Naši lektoři poté napasují výuku angličtiny na Vaše zájmy a potřeby. K tomu budou využívat různých interaktivních her, videí, poslechů nahrávek v cizím jazyce a čtení zajímavých textů z britských či amerických zdrojů. Slibujeme, že se Vy ani Vaše děti nebudete při učení nudit. Životní příběhy našich lektorů si můžete přečíst zde.

Kreativní výuka Anglickyzarok – podpoří kreativitu Vašeho dítěte

Místo a čas výuky
Výuka angličtiny s našimi lektory může probíhat v prostředí, kde se Vy či Vaše dítě cítíte nejpříjemněji – přímo u Vás doma. Je však možné domluvit si hodiny i u lektora doma nebo na veřejném místě, např. v kavárně. Délka lekce záleží jen na Vás. Lekce je možno bezplatně přesouvat. Dobře víme, že opradových úspěchů se dosahuje pouze při dlouhodobém úsilí. Naše studenty v tom podporujeme mimo jiné také zvýhodněnou sazbu za lekci při objednání a odučení deseti hodin.

Těšíme se na všechny nové žáky. Doučování angličtiny si můžete objednat níže.

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní Tel: 777 503 023, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní Tel: 608 752 361




benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo

Comments are closed.