• Pobyt v Londýně
  • Studium univerzity v Turecku
  • Studium univerzity v Kuvajtu
Angličtina nezačíná ve školních lavicích jenom proto, aby nás trápila až do maturity. Znalost angličtiny je jenom odrazový můstek pro splnění tvých velkých snů a plánů!

Jmenuji se Sabina, je mi 26 let a já sama jsem hned po úspěšném složení maturitní zkoušky právě z angličtiny vyrazila do Londýna a v následujících letech strávila kousek života na mezinárodních univerzitách v Turecku a Kuvajtu. Díky výborné znalosti angličtiny jsem svá studia úspěšně absolvovala, procestovala velkou spoustu zajímavých míst a zároveň si našla přátele ze všech koutů světa, se kterými nás spojovala právě angličtina. Naučila jsem se v angličtině efektivně komunikovat, sehnat si ubytování a vyřešit nespočet problémů, které se občas na cestách přihodí.

Každodenní užívání angličtiny mě přinutilo v angličtině rovněž přemýšlet, což je velmi důležité při učení jakéhokoliv jazyka. Angličtina mě baví a stala se nutnou součástí mých dalších studií, kde se bez ní neobejdu, stejně jako v oblasti pracovní.

Často slýchám, že „to není fér, protože mám určitě od přírody talent“. Já tvrdím, že mi rozhodně nic shůry dáno nebylo. S angličtinou začala tak jako téměř každý, ve školní lavici, a ani jeden z mých rodičů angličtinu neovládal. Tablety nebo hravé aplikace, se kterými se dá angličtina skvěle procvičovat a rozvíjet, jsem jako dítě k dispozici neměla, stejně jako širokou škálu seriálů a filmů v originálním znění. Co jsem ale měla, byli báječní a motivující učitelé, kteří mi dokázali předat to nejlepší, vždy vše vysvětlili a připravili mě na další dobrodružství, ke kterým mě angličtina později přivedla. Stát se takovým učitelem alespoň na několik hodin týdně je pro mě skvělým způsobem, jak toto všechno, co jsem se sama naučila, předat dál. Spolu hravě zvládneme domácí úkoly, anglicky mluvit, psát a číst, naučíme se příjemnou formou její pravidla a úskalí, které pro nás nerodilé mluvčí přichystala.

Jsem tu proto, abych pomohla nejen s angličtinou, ale také s motivací a sebevědomím ji aktivně používat.

Lektorka Sabina