Výuka angličtiny,
18 let,
Studentka anglického jazyka přes 9 let,
Certifikát CAE (úroveň C1),
Lektorka AJ,

Dobrý den,

Jmenuji se Josefina Kuchařová a momentálně studuji na Pražském Gymnáziu Nad Alejí ve 4. ročníku. Moje schopnosti v angličtině však úrovni průměrné středoškolské studentky nikdy neodpovídaly - angličtina je pro mě dnes jako druhý rodný jazyk. Kromě angličtiny mě zajímá například psychologie, umění, nebo herectví.

Od malička jsem se velmi zajímala o cestování a jiné kultury a když jsem zhruba v 11 letech objevila kouzlo internetu, fascinovala mě divoká města a rozmanitá příroda Spojených států. Tehdy jsem se rozhodla, že se tam musím podívat, případně i najít nový domov.

K tomu ale bylo zapotřebí osvojit si angličtinu, což byl úkol, ve kterém byli do té doby všichni učitelé extrémně neúspěšní. S tím jsem se ale nechtěla za žádnou cenu spokojit, takže jsem se vrhla na samostudium literatury pojednávající o výuce angličtiny pro začátečníky. Postupně jsem si získala přátele v anglicky mluvících zemích, se kterými jsem komunikovala, dívala se na filmy a později četla knihy v originále, časem už jsem zahazovala titulky a slovníky a začala si postupně uvědomovat, že moje úroveň angličtiny byla nakonec i vyšší, než tomu bylo u většiny mých vrstevníků.

Čtením různých textů v originále jsem si také uvědomila, o jakou část příběhů a informací nás vlastně překlad připravuje a jak se skutečnosti v češtině čteme docela jinou knihu, než tu, jakou autor původně přenesl na papír. Od té doby čtu v originále vše, co se dá, a také jsem se začala zabývat překladem a výukou angličtiny pro začátečníky. Kromě těchto nenahraditelných možností mi angličtina poskytla především příležitost domluvit se všude po světě, cestovat, uplatnit se lépe na trhu práce, a mít přístup k informacím v mnohem větším rozsahu. Dnes angličtinu studuji oficiálně 9 let, nedávno jsem úspěšně složila zkoušky Cambridge CAE (úroveň C1), ale snažím se neustále zlepšovat a úrovně C2 bych ráda dosáhla v blízké budoucnosti.

Mnohem větší zásluhu, než prosté zírání do učebnic, na tom ale má komunikace v angličtině a učení se zábavnou formou s využitím jazyka v praxi, přesně takovým způsobem, jaký vyhovuje potřebám každého individuálního studenta. Přesně takový přístup se škola Anglickyzarok.cz snaží svým studentům nabídnout, a přesně to jim chci poskytnout já - aby se jednoho dne probudili se zjištěním, že vlastně opravdu umí anglicky, ani nevědí jak, a že ta cesta nakonec nebyla vůbec žádné mučení, ale zábava.

Výuka angličtiny pro začátečníky je v současné době mojí hlavní náplní. Nicméně nebráním se ani jiným náročnějším studentům, protože věřím, že i ty mohu mnohému naučit.

Hodiny si můžete objednat dole na stránce zde.

Josefína 🙂

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní Tel: 777 503 023, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní Tel: 608 752 361
benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo