• výuka angličtiny a matematiky
  • momentálně na rodičovské dovolené, 34 let, 2 děti, absolvent VŠE
  • 1 rok jako au-pair u americké rodiny
  • 6 let zkušeností ve 2 mezinárodních firmách, kde angličtina byl jazyk číslo jedna
  • Zkušenosti s doučováním déle jak 15 let

Ahoj všem, kteří se chtějí zdokonalit v angličtině!

Jmenuji se Jitka, bydlím v Mezouni s manželem a dvěma dcerami. Momentálně jsem na mateřské dovolené, před mateřskou jsem měla šanci pracovat pro dvě mezinárodní firmy, pracovala jsem v oblasti Logistiky (Forecasting & Planning) a poslední rok jsem se stala Senior Nákupčím, kde angličtina byla pro mne jazyk číslo jedna. Dovolte mi pár slov o zkušenosti s doučováním a s angličtinou.

Zkušenosti s doučováním
Vzhledem k tomu, že jsem se od mala dobře učila a bavila mne hodně čísla, už od střední školy jsem začala doučovat nejprve nejbližší rodinu a kamarády, následně jsem začala doučovat i studenty, kteří měly zájem o mé služby. Nejprve jsem žačínala s doučováním matematiky a postupně jsem začala doučovat angličtinu a i o ekonomii byl zájem. Učila jsem děti na základní škole, studenty na střední i vysoké škole, ale i dospělé, kteří si například chtěli dodělat vzdělání.

Zkušenosti s angličtinou
Během střední a vysoké školy jsem dospěla k závěru, že se angličtinu nikdy nenaučím a že je to nad mé síly. Poslední rok na vysoké škole jsem dostala příležitost pracovat v Německu jako au-pair u americké rodiny. Kývla jsem a udělala jsem dobře. Během tohoto roku – pendlováním mezi školou a americkou rodinou - jsem se opravdu rozmluvila a začala mít angličtinu ráda a hlavně jsem jí začala používat na dennodenní bázi. Potřebovala jsem udělat ten krok, přestat se bát a získat sebevědomí.
Po ukončení vysoké školy jsem začala pracovat pro mezinárodní firmu – jako junior jsem byla opět vystrašená, co moje angličtina, ale brzo jsem veškeré strachy odhodila, angličtinu jsem používala každý den, moji nadřízení nebyli jen Češi. Jak jsem se v práci kariérně posunovala, angličtina byla mým hlavní jazykem, naučila jsem se prezentovat v angličtině, komunikovat s top managementem a v posledním roce jako nákupčí jsem měla možnost poznat mnoho dodavatelů z celé Evropy.
Abych to shrnula, nejdůležitější je udělat ten krok a přestat se bát, odhodit všechny obavy, začít mluvit, těšit se a pak se jde angličtinu naučit rychle a ještě vás to bude bavit!

Těším se na vás!