Marek Nejedlý

nejedly

Marek Nejedlý

Vážení a milí studenti anglického jazyka. V této části webové stránky, bych se Vám rád představil. Nejprve si můžete přečíst stručný přehled o mých zkušenostech s anglickým   jazykem a lektorskou činností v průběhu mého dospívání a poté pár osobních informací, abyste mě lépe poznali. 🙂

Zkušenosti:

Věk: 27 let
Anglický jazyk studuji: 17 let
Soukromé lekce angličtiny vyučuji: 7 let
Telefon: 735 701 535

Angličtině jsem se začal věnovat již ve školce v pěti letech. Výuka nebyla nijak intenzivní a nedokážu Vám přesně říci, co všechno jsem se tenkrát naučil. Opravdu jsem se angličtině začal věnovat až při nástupu do první třídy ZŠ, kdy mým učitelem anglického jazyka byl můj dědeček (bývalý diplomat OSN, Zdeněk Nejedlý). Doučování probíhalo dvakrát do týdne, celkem čtyři vyučovací lekce. Díky tomuto rychlému tempu a dědečkovým vysoce kvalifikovaným praktickým znalostem jsem neměl v anglickém jazyce sebemenší problémy po celou dobu základní školy. Školní výuka mi často přišla velmi nudná a bohužel, také velmi nepraktická.

Na střední škole, obchodní akademii jsem se tedy rozhodl studovat jako hlavní jazyk němčinu, abych se naučil mluvit také druhým jazykem. Během let na obchodní akademii jsem začal už mít také své první zahraniční zkušenosti. Můj první zahraniční kurz se konal ve Skotsku v hlavním městě Edinburghu. Tento kurz mě naučil velmi mnoho zejména díky našemu irskému učiteli anglického jazyka Davidovi (čteme anglicky "Deividovi"), který nás učil moderními metodami, které jsem ze státní školy neznal. Další jazykový kurz jsem absolvoval přímo v Irsku v hlavním městě Dublin. Tento kurz bohužel nedosahoval kvalit kurzu, jaký jsem zažil ve Skotsku, nicméně i tak mi dal kurz hodně zkušeností. V této době jsem už začal dávat první soukromé lekce angličtiny svým prvním žákům, které jsem získával nejprve z řad svých spolužáků, a poté i na základě dobrého jména formou doporučení. Celkem jsem byl za dobu svých studií na obchodní akademii jednou v Irsku a šestkrát v Anglii. Pokaždé jsem spal v anglicky mluvících domácnostech a velmi jsem si s místními rozuměl. I když jsem na střední škole prožil svojí pubertu, tak jsem se po celou dobu neustále doma vzdělával se svým dědečkem. Po složení maturitní zkoušky jsem úspěšně složil státní jazykovou zkoušku z anglického jazyka.

Na bakalářském stupni jsem už měl poměrně velký počet žáků, zejména z lidí mé věkové kategorie a dospělých lidí, tzv. věčných začátečníků. Postupně jsem získal i pokročilé studenty z mezinárodních firem. Za dobu svého bakalářského studia jsem byl jako turista dvakrát na měsíční dovolené ve Spojených státech amerických, kde jsem angličtinu využíval denně. Tyto zkušenosti mi ukázaly opravdu to důležité v anglickém jazyce, a že občasné gramatické chyby, za které by Vám typický český učitel anglického jazyka dal zhoršenou známku, dělají i sami rodilý mluvčí (což neznamená, že žáky na případné chyby neupozorňuji). Těsně před úspěšnou obhajobou mé bakalářské práce bohužel můj dědeček zemřel  (zástava srdce ve věku 83 let) a já tak přišel o svého mentora anglického jazyka.

Anglický jazyk jsem také hodně používal ve své první práci ve firmě International SOS, kde mými nadřízenými byli lidé z Amsterdamu, Frankfurtu, Ženevy, Dubaje, Londýna a Philadelphie. Angličtinu používám také každý den ve své nové práci ve společnosti PriceWaterhouse Coopers, kde se věnuji kybernetické bezpečnosti a mezi mé pravidelné studenty jsem zařadil i mladé osmileté žáčky. Soukromé lekce angličtiny s malými dětmi pro mě bylo něco nového a rozhodně ne jednoduchého, ale baví mě to a přináší mi to radost. Já sám se anglicky vzdělávám denně, hlavně ve slovní zásobě a poslechu. Na filmy se dívám pouze v originálním znění.

Každopádně si ale netroufám říci, že jazyk umím perfektně. Stále je v čem se zlepšovat, a proto na svém jazykovém vzdělávání neustále pracuji, abych ho dovedl k dokonalosti.

V současné době Vám dokáži přesně říci, na co se v jazyce zaměřit, aby jste se v jazyce dorozuměli. Pokud si nejste jisti na jaké oblasti je třeba se v průběhu vzdělávání zaměřit, kde jsou Vaše mezery, nebo se chcete prostě jenom chytře vzdělávat klikněte zde.

Kdo jsem?

Jméno a příjmení: Marek Nejedlý
email: nejedly12@gmail.com

Profese: učitel anglického jazyka, ekonom, podnikatel, člen týmu Risk Assurance v PriceWaterhouse Coopers.
Vzdělání: Inženýr a MBA na Vysoké škole ekonomie a managementu

Zájmy: lektorská činnost, psychologie, turistika a poznávání, snowboard a lyže, horolezectví, přátelé, adrenalinové sporty, kultura
Oblíbený film: Rivalové, Pulp fiction, Klub rváčů (v originálním znění)
Oblíbený knižní autor: M. Waltari, S. King, D. Carnegie
Knihy, které mi otevřely oči: Černá labuť, Kam se poděl můj sýr

Sny a cíle: být nezávislý, cestovat, založit domácnost
Historie úspěchů: Červený inženýrský titul a titul MBA z VŠ, vybudování úspěšné lektorské praxe s aktivními
studenty, napsání vlastní učebnice, živím se tím, co mě baví, skvělý okruh přátel, vybudování návyku neustálé práce na sobě
Zásadní okamžik v životě: Když jsem si uvědomil, že opravdu šťastným člověka nedělá dosahování cílů, ale žití v souladu s hodnotami, které uznávám. Prožívání okamžiků tady a teď.

Smysl života: Vytváření přidaných hodnot pro společnost a tím přispívat k zvyšování společenského blahobytu.
Inspirující osoba: Rodiče, bratr David, Karel Janeček, Steve Jobs

IČ: 026 09 924

Zapojte se do vzdělávání ještě dnes. Zkuste jednu hodinu výuku. Vyplňte formulář zde.

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní Tel: 720 934 085, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní Tel: 735 701 525
benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo