• Výuka angličtiny
  • 39 let,
  • Roční zkušenost jako Au-pair v Londýně,
  • Absolventka jazykových pobytů ze Skotska a USA,
  • Pracovní zkušenost z USA (reportérka televizní společnosti),
  • Státní jazyková zkouška z angličtiny,
  • Lektorka AJ,

Dobrý den,

dovolte, abych se představila. Jmenuji se Veronika a věnuji se přátelskému doučování angličtiny. Žiji s manželem a třemi dětmi v Komárově u Hořovic.

Angličtinu jsem se začala učit na střední škole a pokračovala v pomaturitním studiu na škole cestovního ruchu zaměřeném na výuku německého a anglického jazyka. V roce 1998 jsem odjela jako au-pair do Londýna, kde jsem strávila zhruba rok v somálské rodině a navštěvovala večerní hodiny angličtiny. Dalších šest měsíců jsem pracovala v překrásném skotském městě Edinburgu. Poslední pobyt v zahraničí jsem absolvovala v USA ve městě Edison, kde jsme se také tři měsíce starala o děti. Po návratu z USA jsem složila státní jazykovou zkoušku z angličtiny a moje teta mne v té době požádala, zda bych ji mohla angličtinu učit. Zjistila jsem, že mne tato činnost velmi baví a brzy si ke mně našlo cestu mnoho dalších zájemců o výuku angličtiny. Moje výuka byla jiná díky přátelskému doučování angličtiny. Nebyla jsem spokojena s metodami výuky, které jsem poznala na různých školách u nás i v zahraničí a často jsem přemýšlela o tom, jak zefektivnit výuku a hledala nové metody, trendy a zajímavé a smysluplné materiály k výuce.

Věřím tomu, že každý se může naučit cizí jazyk, pokud se ho naučit chce, protože každý se dokázal naučit mateřský jazyk. Mateřský jazyk pro nás byl také zpočátku cizí, ale protože jsme ho stále poslouchali a zkoušeli opakovat slova, která jsme slyšeli a začali je používat, tak jsme se do dvou nebo tří let naučili mluvit. Učit se angličtinu může být zábava, pro mne je to odpočinek, když poslouchám zajímavé příběhy ze života nebo sleduji dokumentární filmy v angličtině. Hodiny se snažím připravovat tak, aby byly zábavné a přinesly studentovi třeba i námět k zamyšlení nebo užitečné informace, a aby z hodiny odcházel s novými slovíčky v hlavě a ne jen v sešitě. Tomuto konceptu říkám přátelské doučování angličtiny. Jde nejen o přátelské vystupování lektora ku studentovi, ale i přátelské a bezbolestné nabývání nových znalostí.

Díky tomu, že jsem neměla problém komunikovat anglicky, mohla jsem následovat svůj sen a své srdce a odcestovat do USA, abych našla to, co jsem celý život hledala. Angličtina mi to umožnila. Také jsem mohla například pracovat pro anglickou sekci satelitní televizní společnosti New Tang Dynasty sídlící v NY, která pomáhá lidem v Číně dostat se přes cenzuru režimu k objektivním informacím, které jim jednoho dne přinesou svobodu. Pracovala jsem jako místní reportérka a psala scénáře v angličtině. Spolupracovala jsem na tvorbě dokumentárního filmu s norským režisérem a komunikuji s lidmi z různých koutů světa.

Věnuji se meditační praxi Falun Gong, snažím se ve svém životě následovat principy pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. Ve volném čase se podílím na různých projektech, které si kladou za cíl přispět k zastavení největší lidsko-právní katastrofy našeho století, za kterou považuji pronásledování Falun Gongu a násilný odběr orgánů živým vězňům v Číně.

Hodiny si můžete objednat dole na stránce zde.

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní Tel: 739 375 790, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní Tel: 608 752 361
benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo

Additional Info