• Tereza Žmolová
  • Studentka osmiletého gymnázia
  • 18 let
  • Certifikát FCE – B2
  • Studium angličtiny 10 let
Dobrý den,
Jmenuji se Tereza Žmolová, je mi 18 let a jsem v 7. ročníku osmiletého gymnázia v Praze. Před pár lety jsem zjistila, že pouhá výuka angličtiny ve škole mi nestačí, a tak jsem se začala učit sama doma a navštěvovala jazykovou školu s rodilým mluvčím.

Od té doby se mi otevřelo mnoho příležitostí, jak mohu angličtinu plně využívat – ať už jde o čtení článků nebo knih v originále, sledování filmů a videí v původním znění, komunikaci s cizinci nebo jen porozumění textu oblíbené písničky.

Angličtinu studuji již 10. rokem a v létě jsem složila zkoušku FCE s úrovní B2. Řekla bych, že nejvíce mě na tomto jazyku baví gramatika, která může být pro některé studenty problematická. Kromě toho se učím také 5 let německý jazyk.

Jsem pečlivá a cílevědomá – ve škole studuji s výbornými výsledky. Když si zkrátka něco umanu, tak pro to udělám všechno. Dá se na mě spolehnout a jsem zodpovědná.
Mezi mé zájmy patří hlavně sport, hraju beach volejbal a mimo tréninky také ráda jezdím na kole a běhám. Dále se věnuji keramice a kreslím.
Zkušenosti s výukou angličtiny mám díky svému mladšímu sourozenci. Kromě toho se věnuji dětem na letním táboře a také při sportovním trénování mladších dětí. Jsem ráda, když jim mohu něco předat a je to pro mě smysluplně a příjemně strávený čas.

Ráda bych studentům pomohla s tou částí angličtiny, kterou potřebují zlepšit, ať už jde o gramatiku nebo mluvený projev.