• Výuka angličtiny
 • 24 let,
 • Absolventka ČZU – Veřejná správa a regionální rozvoj,
 • Studentka anglického jazyka přes 10 let,
 • Půl roční studium v angličtině ve Švýcarsku,
 • Studentka ČZU, obor Economics and Management (v AJ),
 • Lektorka AJ,
Ahoj všem zájemcům o výuku angličtiny,

jmenuji se Tereza a jsem jeden z lektorů jazykové školy Anglicky za rok. Ráda bych Vám o sobě prozradila cestu, kterou jsem si musela projít, abych se dostala až k výuce angličtiny.

Nikdy dříve jsem si nemyslela, že bych se mohla dostat na takovou úroveň, na které jsem nyní, byl to pro mě takový vzdálený sen, o kterém jsem si myslela, že nemůže být nikdy možný. Moje vnitřní výmluva byla, že jsem němčinář a na jazyky nejsem. V začátcích angličtiny jsem strávila okolo 4 let, hlavně na střední, kdy se základy opakovaly pořád dokola.

Když jsem začala chodit na vysokou školu, můj přístup se hodně změnil, co se ale nezměnilo byl přístup učitelů, kteří v hodně případech vyučují pasivně a neefektivně, čemuž se nemůže nikdo divit, když je ve třídě okolo 25 studentů. Poté co jsem vstoupila do mezinárodní studentské organizace, zjistila jsem, že moje úroveň angličtiny je velice ubohá a já se cítila nesebevědomá. V této době jsem pochopila, že skupinová výuka angličtiny není pro každého. Hlavní můj ostych byl právě z mluvení. Toto byl hlavní zlom, kdy jsem se do učení angličtiny naplno vrhla. Intenzivně jsem se začala učit doma, gramatika, poslech, čtení. To bylo ale pořád málo. Problém s mluvením přetrvával, měla jsem jakýsi blok mluvit. Když jsem někoho potkala, jakoby se mi z hlavy všechno vykouřilo, gramatika žádná, slovíčka utekla, já rudla a byla jen nervózní. V tu chvíli jsem si našla individuální doučování, protože po absolvování několika jazykových kurzů jsem pořád nebyla spokojena, spíše jsem byla zklamaná. Individuální doučování mi rozvázalo jazyk a já byla více sebevědomá v mluvení. Společně s domácím studováním gramatiky to byla skvělá kombinace.

Ráda bych Vám nyní zmínila, jaké jsou pro mě výhody umět anglicky či co mě neustále motivuje k učení anglického jazyka.

 • Když potkám na ulici cizince, kteří chtějí poradit ohledně směru, nedělám, že je nevidím, neslyším nebo neodpovím suše "I don’t understand." Ve většině případů si s nimi ještě popovídám.
 • Když jedu do ciziny, nejsem ve stresu, že mě může potkat nějaká situace, kterou nemůžu vyřešit – jak na letišti, v hotelu, na pláži, na ulici, všude. Nebojím se cestovat a ještě navíc si užívám, že si protrénuji angličtinu.
 • Nelimitované poznávání nových lidí. Tento bod je pro mě hodně důležitý, ráda poznávám cizince, zajímá mě to, jak žijí, co jedí, jejich koníčky, prostředí, tradice, prostě všechno. Je skvělé si udělat světový okruh přátel.
 • Studium v zahraničí.
 • Nemusím lhát v životopise o úrovni angličtiny.
 • Zvýšení své ceny na trhu práce.
 • Když mě šéf poprosí o nějaký překlad či mu přijede kolega z ciziny, nesesypu se, že nedokážu říct ani slovo.
 • Můžu si přečíst jakýkoliv článek či knihu v angličtině, vidět jakékoliv video a i si dokonce pustit jakýkoliv seriál či film v originální verzi bez titulek!

Anglický jazyk mě tolik zajímal a zajímá, že jsem se rozhodla studovat navazující magisterský titul v anglickém jazyce. To mi otevřelo dveře i k odbornějším tématům. Studium v angličtině mě baví. Nejen že jsem v neustálém kontaktu s angličtinou, ale také s cizinci z celého světa, kteří studují se mnou též tento obor. Společně se dostáváme k tématům, jaké je ekonomická, politická či sociální situace v jejich zemích či proč se sem přestěhovali.

Toto mě vedlo k zúčastnění se zahraničního studijního pobytu ve Švýcarsku, kde jsem strávila krásných 5 měsíců. Tento pobyt mě  posunul nejen v angličtině, ale ve všech životních směrech. Jsem více samostatná, sebevědomá, otevřená a hlavně nemám strach z cestování. Zážitky tohoto typu, bych ale nikdy bez anglického jazyka neměla.

Ze začátku jsem se učila angličtinu hlavně kvůli touze se více odlišovat mezi ostatními studenty, mít výhodu na trhu práce, protože v současné době je studentů, kteří studují ekonomii, podle mě nad míru. Můj pohled na angličtinu se ale rozšířil. Už mě nezajímá tolik, abych si zvýšila svojí pozici na pracovním trhu, nyní mě baví hlavně poznávání nových lidí a kultur.

Velice ráda předávám své zkušenosti dál, vím, jak je těžké začínat od nuly s jazykem. Učení je dřina, ale věřím že společným úsilím to určitě dokážeme. Dnes dělám výuku převážně individuální formou, ale v případě potřeby se nebráním skupinové výuce angličtiny. Učím více studentů zároveň. maximálně však pět. Výuka sice nikdy není tak efektivní jako při individuální výuce, nicméně vím, co bylo na kurzech, které jsem absolvovala špatně a při skupinové výuce angličtiny se těmto problémům vyhýbám. ?

Všem Vám z celého srdce přeji, aby Vám šla výuka anglického jazyka podle Vašich snů a věřte, že téměř jakékoliv sny se můžou stát skutečností, stačí jen chtít!

Terka
PS: Těším se na naší první hodinu ?

Pro objednání výukových hodin, klikněte na ceník výuky angličtiny zde.

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní Tel: 777 503 023, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní Tel: 608 752 361
benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo

Additional Info