• Úroveň anglického jazyka B2
  • Studium angličtiny přes 15 let
  • Studentka Fakulty stavební ČVUT v Praze, obor Architektura a stavitelství
Jmenuji se Sofia, je mi 22 let, aktuálně studuji na ČVUT a pracuji jako asistentka architekta.
Mám hodně hobby a pořád mám chuť zkoušet nové věci. Když mi byly 4 roky, nastoupila jsem do baletní školy. Po 10 letech klasické choreografie jsem postupně prošla různými styly od hip hop’u a twerk’u až po irské tance. A teď znovu cvičím u tyče na kurzu baletu pro dospělé. Miluji divadlo a považuji vstupenky na nová představení za nejlepší dárek. Stejně jako knihy, které si v poslední době čtu zároveň několik a v různých jazycích - v angličtině, ruštině a češtině. Obvykle jsou různých žánrů, takže si pokaždé vybírám jednu podle nálady.

Studium nových jazyků je moje vášeň, právě teď jsem se začala učit italsky. Anglicky se učím od 6 let - na začátku na jazykovém gymnáziu, potom jsem pokračovala v samostudiu. Jako druhý cizí jazyk ve škole jsem měla francouzštinu, teď si bohužel pamatuji jenom základy. V 17 letech jsem přestěhovala z Ruska do Prahy. Díky bezvadným lektorům jsem se naučila česky od absolutní nuly do úrovně B2 během 10 měsíců. Takže můžu říct, že rozumím způsobům výuky, jak učit cizí jazyk “správně”.

Tohle “správně” s každým studentem bude vypadat trochu jinak - jeden bude potřebovat psát více esejů, protože si pomocí psaní zapamatuje nová slova lépe, druhý se bude s radostí dívat na krátká videa a diskutovat na konkrétní témata. Každopádně se budu snažit učit interaktivně, zajímavě a jednoduše, abyste nebyli z hodiny ve stresu. Podle mě naším hlavním cílem nebude naučit se překládat slova a fráze, ale rozumět jim, cítit jejich význam a dokonce začít přemýšlet v cizím jazyce.

Mezi mými dalšími koníčky patří filmy, kreslení, hudba, architektura a cestování. Jsem si jistá, že pro nás nebude problém si najít společné zájmy, o kterých se budeme hodně bavit.

Děkuji, že jste si to přečetli až do konce a těším se na výuku. 😉 "

Děkuji.

S pozdravem

Sofia Sudarikova