• Výuka angličtiny
  • 29 let,
  • Zkušenosti s doučováním přes 8 let,
  • Student anglického jazyka přes 23 let,
  • Jazyková úroveň C1,
  • Zkušenosti s tlumočením,
  • Lektor AJ,
Milí studenti a studentky,

Jmenuji se Ondra a rád bych Vám i já pověděl něco o sobě, jak jsem se dostal právě k výuce anglického jazyka, zkušenostech a dalších zájmech ?

Narodil jsem se v roce 1985 a angličtině se věnuji od svých 6 let. Letos tomu bude tedy už 25 let. Veliký zlom v chápání jazyka nastal až na gymnáziu díky skvělé paní profesorce, která uměla všechno velice jasně a nekomplikovaně vysvětlit. Během studia na VŠ mi na mé bývalé střední škole nabídli, zdali bych zde nechtěl angličtinu i vyučovat. Nabídku jsem tedy velice nervózně přijal, jelikož jsem v té době nikdy nikoho nic neučil. Shoda náhod dále vedla k tomu, že od roku 2007 vedu anglické lekce pro zaměstnance v jedné pražské společnosti a snažím se pomáhat dalším studentům, kteří chtějí buď začít zcela od začátku anebo své znalosti obohatit či připravit na maturitní zkoušky, přijímačky apod.

Od začátku svých 20. let jsem měl možnost průběžně pobývat v západní Evropě – UK, Holandsko, Německo, Rakousko a tudíž spoustu příležitostí, jak anglický jazyk prakticky udržovat a rozvíjet. Mým aktivním koníčkem je studium i výuka bojového umění aikido, se kterým často jezdíme na zahraniční semináře, kde se potkáváme s lidmi z celého světa a kde na mě jaksi spadla role tlumočníka při výuce mého učitele. Možnost dostat se na úroveň učitele tohoto umění mě také velice obohatila, jelikož mi dává příležitost, jak trpělivě a individuálně přistupovat ke každému člověku, který se něco učí a snažit se mu věci co nejlépe vysvětlovat a pomáhat mu, aby je pochopil.

Studium cizího jazyka je pro mě osobně nejen praktickou záležitostí, jak se dorozumět s ostatními lidmi, kteří nemluví naším mateřským jazykem, ale i jak poznat různé kulturní zvyklosti a odlišnosti cizích zemí. Samozřejmě znalost cizího jazyka vždy zvyšuje hodnotu na trhu práce a tak rozšiřuje možnosti pracovního uplatnění.

I nadále se snažím vzdělávat a rád pak předávám svoje zkušenosti studentům.
Anglický jazyk je mým koníčkem a neustále mě baví přicházet na nové způsoby a možnosti, jak snadno a pochopitelně předat své poznatky dál. Vždy mě velmi těší, když žák danou látku pochopí a dělá pokroky.

Myslím, že nikdy není pozdě začít se učit něco nového. Anglický jazyk je vcelku skutečně snadný a logicky pochopitelný, takže se jej může naučit opravdu každý. A jako je to v životě se vším, někomu to trvá déle, někomu zase méně. To je naprosto přirozené. Takže vůbec není žádný důvod se bát a prostě se do studia pustit:)

Mimo anglického jazyka a aikido mezi mé velké koníčky patří můj pes, německý ovčák Percy, výlety a cestování, příroda, četba, a dále analogová fotografie. Rád se zavírám na dlouhé hodiny v temné komoře, máčím ve fotochemii papíry a vyvolávám fotky:)

Budu se těšit na setkávání při našich hodinách:)

Hodiny si můžete objednat na stránce zde.

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní Tel: 777 503 023, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní Tel: 608 752 361
benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo