• Výuka ruštiny, angličtiny
  • 47 let
  • VŠ pedagogické vzdělání na UK, státní zkouška z Aj, rodilá mluvčí Rj
  • Lektor od roku 1996
  • Jazykový pobyt v Severním Irsku

Jmenuji se Nina Ludvíková, pocházím z Moskvy, v Praze jsem vystudovala Karlovou univerzitu a žiji skoro 30 let. Mám dvě děti, jsou dvojjazyčné, starší dcera dokonce má tři jazyky na úrovni mateřského. Považuji to za obrovské bohatství v poznání kultur, tradic a zvyků různých zemí. Během výchovy dcer jsem pochopila, že nejlepší je neřešit, jestli k tomu člověk má nebo nemá dispozice, hlavně aby byla velká chuť a vytrvalost.

Moji vlastností je trpělivost, umění překonat zdánlivě nepřekonatelné věcí. Poradím si se studentem jakékoliv věkové kategorii – od nejmenších děti přes teenagery až po seniory.

Velice ráda poznávám jiné státy, všechno od památek po kulturní zvyky a tradice. Nejvíce ocením ochutnávky místních jídel. Baví mě hledat jazykové rozdíly příp. shody v názvech předmětů, označení, cedulek apod. Volný čas ráda věnuji přírodě – od procházek po zahradnictví.

Výuka cizích jazyků

Když jsem přijela jako studentka do ČR, prošla jsem výukou tenkrát pro mě nového jazyka a prožila jsem problémy osvojení cizího jazyka „na vlastní kůži“. Toto mě nejvíce obohatilo a posunulo v pochopení toho, s čím se studenti jazyků setkávají.

Výuce anglického a ruského jazyka jsem se začala věnovat již od studia na VŠ. Pracovala jsem jako učitelka Aj, Rj na ZŠ, SŠ, stále pracuji jako lektorka v JŠ, firmách. Mám zkušenost v organizaci jazykových kurzů pro děti a dospělé.

Během života jsem pochopila, že je to velice důležité znát více jazyků, než pouze svůj mateřský. To bych chtěla předávat svým studentům i nadále.

Co vám mohu nabídnout?

Máte problém najít lektora, který to s vámi nevzdá? Nabízím pevné nervy, trpělivost a vytrvalost.

Potřebujete mluvit a pořád to nejde? Určitě najdeme společné zájmy a na základě zajímavých témat to zvládneme.

Topíte se v gramatice a potřebujete to umět na zkoušku? Dlouholetá zkušenost s přípravou na jazykové zkoušky, kterou mám, přivede k zaručenému úspěchu.

Máte pocit, že už to s vaším dítětem nikdo nezvládne? Ještě jsem nepotkala takové dítě, které by to nezvládlo se mnou.

Moc se na vás těším.