• 20 let
  • Čechoameričanka
  • rodilá mluvčí
  • vystudovaná Laurel Springs School s maturitou
  • radost ze života

Narodila jsem se ve státě Connecticut, což je na severu od New Yorku. Tudíž mluvím anglicky odmalička a považuji ji za svou rodnou řeč. Angličtinu miluji srdcem i duší, je to způsob, jakým se nejlíp vyjadřuji, i v životě. Vždycky jsem ráda psala, a od svých 15 se psaní dost věnuji, ráda bych někdy své psaní viděla vydané. Co se týče toho, proč ráda angličtinu učím, je to, že ráda pomůžu někomu s tím, co mě samotnou tak baví:) Tím, že jsem z bilingvní rodiny, jsem zvyklá na rychlé překlady a obraty používané v reálných jazykových situacích. Věřím, že pomáhat ostatním lidem je zásadní, ať už jde o doučování nebo o jiné výpomocné činnosti. Poznala jsem to právě na své rodině, kde donekonečna vypomáhám. Když člověk ví, co jemu naplňuje srdce, a zároveň, že to může předat lidem, je to ve výsledku krásný zářící kruh vyrovnaného balancu.

Odmalička jsem také vždy milovala sporty, a nejraději jsem měla fotbal, čemuž se v USA říká "soccer“, hrála jsem ho několik let závodně. Mezi moje nejoblíbenější sporty patří veškeré kontaktní a týmové, atletika, volejbal. Miluji outdoorové sporty, a nejvíc ze všeho tanec, jelikož je úžasným spojením hudby a pohybu. Další mojí vášní je právě hudba – poslouchám ji každý den, v něčem mi vede život.

V 10 letech jsem se přestěhovala do Česka a od té doby žiji zde, takže česky mluvím plynule. Chodila jsem do českých škol, dokonce i na gymnázium, takže jsem obeznámená s českým systémem školství:) Maturitní ročník jsem dodělávala na americké střední škole.

Co se týká samotného učení angličtiny, nejraději pomáhám s řečí a přímou komunikací, přijde mi to i praktičtější, ale samozřejmě ráda sednu a dopiluji jakoukoli gramatiku nebo eseje, které budou potřeba.

Důležitou součástí mého života je také klid – mám ráda mantry a buddhističtější přístup k životu – proto vnímám jako důležité říci, že preferuji klid a pohodu ve svých hodinách, stejně jako humor a lehkost.

Vzhůru do toho! Doufám, že si k angličtině najdete stejnou pohodovou vášeň jako já.