Výuka angličtiny,
34 let,
Bývalá učitelka AJ na gymnáziu,
Zkušenosti z renomovaných jazykových agentur,
Zkušenosti z pracovního pobytu z Velké Británie,
Úroveň anglického jazyka C1,
Lektor AJ,

Jmenuji se Kamila Procházková, je mi 33 let, bydlím v Řeporyjích se svou rodinou.

Ohledně angličtiny jsem měla to štěstí, že jsem měla strýce, který za mého dětství působil v Americe, spolu se svým bratrem, a tak vždy, když nás navštívil, zásobil mne zajímavými frázemi a chválil mé pokroky a tak mne popoháněl k lepším a lepším výsledkům.

Tak to šlo rok za rokem, od útlého dětství jsem si přála vycestovat do Ameriky.... pak strýc přicestoval se svými přáteli, rodinou z Ameriky, s kterou jsme si opravdu měli co říct a tak se můj zájem ještě prohloubil, jelikož jsem s rodilými mluvčími mohla konverzovat během
jejich častých návštěv a cvičit v praxi.

Po ukončení základní školy jsem věděla, že mým dalším koníčkem kromě angličtiny je malba, teorie umění atd., a proto jsem se prohlásila na Hollarovu Výtvarnou školu v Praze, kde jsem byla úspěšně přijata.

Můj zájem přetrval, ale angličtina zůstávala na žebříčku mých priorit, jelikož jsem si oblíbila moji mladou profesorku angličtiny, zajímavou to osobu, proto se stalo paradoxem, že jsem vynikala na naší skole ve znalostech angličtiny a byla posílána na výměnné pobyty (Londýn,Oxford) a různé akce. Oxford jsem si zamilovala, bydlela jsem tam s tříčlennou anglickou rodinou. A věděla jsem, že se do Londýna znovu v životě vrátím a to již na vlastní pěst,což se mi opravdu později vyplnilo.

Na střední škole jsem navíc cestovala s rodiči všude možně po Evropě (Francie, Španělsko, Itálie, Turecko), kde jsem během cestování mohla praktikovat angličtinu ale nejvíce na mne zapůsobil Tunis, kde jsem potkala jednu zajímavou anglickou rodinu (a tak v podobě dopisů, tehdy ještě nebyl facebook) jsme si dopisovali a já mohla pilovat a pilovat anglická slovíčka a fráze. Jelikož tehdy nebyl ani překladač Google apod., opravdu jsem si ještě prozaicky listovala těžkými anglickými slovníky, které jsem si vždy nadšeně dotáhla z knihoven a vzdělávala se slovíčko po slovíčku. 🙂

Po maturitě jsem nebyla přijata na Akademii výtvarných umění v Praze, kam jsem se, jako téměř všichni mí spolužáci, hlásila a tak jsem se rozhodla, že si od studia na rok odpočinu a přihlásila jsem se na roční pomaturitní intenzivní studium AJ zde v Praze kterému dodnes vděčím za své znalosti a opravu nedostatků, které jsem měla v gramatice, které se vlastním samostudiem naučit prostě nedají. Také jsem se zde zapsala do volitelného kroužku Anglické literatury, kde jsme rozebírali dopodrobna anglická a americká literární díla a obohacovaly si znalosti o nevšední zastaralé anglické fráze.

Šla jsem si za svým cílem, jelikož jsem prostě věděla, že následujících několik let se určitě budu věnovat angličtině. Ihned po skončení a složení Státní jazykové zkoušky jsem se ucházela o lektora AJ v různých malých agenturách, kde jsem nasbírala zkušenosti a následovaly agentury renomovanější. Pokračovala jsem s výukou i při studiu na Vysoké škole (studium Dějin umění na Karlově univerzitě).

Možná se ptáte, proč jsem se nerozhodla studovat nějakou Vysokou školu zaměřenou na jazyky apod. Jak jsem již naznačila, mezi mé největší zájmy patřily umění a angličtina, rozhodla jsem se pro studium Dějin umění, které jsem si nemohla odpustit zakusit. Navíc jsem necítila potřebu stvrzovat mé znalosti angličtiny dalším studiem, jelikož se v jazyku neustále a s nadšením stále vzdělávám a nasbírala jsem nemálo zkušeností s výukou jak soukromou, tak na středních školách.

Aby toho nebylo málo, po ukončení bakalářského studia na UK jsem si chtěla doplnit vzdělání dějin umění trochu jinak, jelikož do třetice všeho dobrého mne vždy zajímala alchymie okolo vytvoření autorského díla a samotného umění prodeje. Proto jsem přestoupila na obor Průmyslové vlastnictví (Mezinárodní a regionální vztahy v průmyslovém vlastnictví (znalosti nekalé soutěže,antimonopolního práva, známková ochrana děl...).

Z novější doby, před několika lety jsem odcestovala sama do Anglie, kde jsem pobyla přes půlroku a pracovala všude možně. Také jsem se dostala do malého nádherného malebného města na severu Anglie, Yorku.

Nyní se na mateřské ráda odreaguji sportem, procházkami a focením.

Těším se na společnou výuku angličtiny 🙂

Hodiny si můžete objednat dole na stránce zde.

S pozdravem

Kamila

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní kontakt: Tel: 720 934 085, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní kontakt: Tel: 735 701 525
benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo