• Výuka angličtiny,
  • Zkušenosti s dlouhodobými pobyty v zahraničí,
  • Průvodce ve střední Evropě pro zahraniční klientelu,
  • Certifikát IELTS,
  • Úroveň angličitny C2,
  • Vášnivý cestovatel,
Zdravím všechny studenty a studentky,

rád bych se s vámi sdílel svůj životní příběh a představil svoji cestu k angličtině.

Už odmala jsem rád cestoval a snažil jsem se využít každé příležitosti. K cestování neodmyslitelně patří cizí jazyky. Jelikož i mí rodiče byli v tomto směru proaktivní, už od předškolního věku jsem docházel na kurzy angličtiny. Ke studiu angličtiny se později přidaly i jiné jazyky a já věděl, že právě tato oblast bude pro mne srdeční záležitostí.

Kombinace lásky k cizím jazykům a cestování se naplno projevila během studia gymnázia. Zde je nutné zmínit, že jsem měl velké štěstí v několika ohledech. Profesorka angličtiny byla velice energická, zábavná a jedním slovem skvělá. Za značnou část mé znalosti tohoto jazyka vděčím pravděpodobně jí. Současně je dobré zmínit, že za mnou vždy stáli rodiče a ve všech mých cestovatelských rozmarech mne velice podporovali. Během studia jsem se účastnil mnoha zájezdů do zahraničí, pobytu u hostitelských rodin, atd. Strávil jsem poměrně dost času v Anglii či Skotsku.

Cítil jsem nicméně, že tyto zkušenosti nestačí a týden či dva za půl roku v zahraničí nenaplňují mé cestovatelské plány. Po mých šestnáctých narozeninách jsem se rozhodl, že je třeba změnit kurz a začal jsem plánovat a domlouvat půlroční pobyt v zámoří, konkrétně v Kanadě. I přes jisté obavy a protesty mých prarodičů se mi povedlo na konci léta 2012 odjet na východní pobřeží země do Halifaxu v Novém Skotsku. Následujících šest měsíců velice rychle uběhlo a já zcela bezpochyby dostal největší životní lekci. Věřím, že z této zkušenosti čerpám dodnes a pravděpodobně celý život čerpat budu. Cestou jsem si každopádně vylepšil své jazykové schopnosti a poskočil jsem nejen tak ve svých znalostech angličtiny o řádný kus vpřed.

Po složení maturitní zkoušky jsem pokračoval vysokou školou a studiem mezinárodní vztahů a politologie. Tento obor mě vždy velice zajímal a navíc sliboval skloubení studia jazyků a cestování. Během následujících tří let jsem k repertoáru angličtiny a francouzštiny přidal ruštinu a vydal se několikrát do post-sovětských zemí. Vzhledem ke skutečnosti, že jsem zatím strávil značnou část studia v zahraničí v Kanadě či Rusku, mohlo by se zdát, že studené až ledové klima je mojí doménou. Ne zcela. Předposlední semestr jsem se na půl roku vydal do portugalského Lisabonu, kde jsem studoval prostřednictvím programu Erasmus. Ve všech případech nicméně studium probíhalo do značné míry v angličtině, stejně jako veškerá komunikace.

Tato anabáze mne přivádí do dnešního dne. Po obdržení bakalářského titulu jsem dostal práci průvodce a pracuji po celé střední Evropě. Provádím po různých oblastech zejména anglicky mluvící klienty (většina pochází ze Spojených států, menší část potom z Kanady, Austrálie, atp.). Současně jsem se však rozhodnul moji znalost aplikovat i v jiném směru. Bezpochyby mě moje znalost angličtiny katapultovala do míst, kam se zkrátka bez ní nedá dostat, udělala můj život zásadně
zajímavější a obecně lepší. Rád bych se o tuto znalost podělil a proto jsem se rozhodl stát se lektorem. Jsem si jistý, že můžu ve studentovi probudit zájem a vždy se snažím udělat výuku nejen naučnou, ale i zábavnou.

K praktické části mé znalosti můžu dodat pár dat. Složil jsem několik zkoušek a mám z angličtiny také dva oficiální certifikáty. První pochází z programu Erasmus, v rámci kterého jsem byl ohodnocen na úroveň C2 (nejvyšší dosažitelná – ekvivalent rodilého mlučího) a druhý je certifikát IELTS od British Council. V testech British Council jsem obdržel 7.5, což odpovídá hranici C1 a C2.

Budu se na vás všechny těšit.

Cheers to English !

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní Tel: 777 503 023, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní Tel: 608 752 361
benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo