• 15 let v USA,
  • víc jak 25 let studia angličtiny,
  • znalost odborné terminologie z mnoha oborů,
Připadá vám „školní angličtina“ někdy nudná? Začali jste od začátku více než jednou? Chcete zvýšit svou cenu na trhu práce?

Ahoj, jmenuji se Honza a nabízím angličtinu takovou, jak se skutečně používá v zahraničí.

Hodiny vás budou bavit, naučíte se rozumět a používat slova tak, aby bylo rozuměno i vám. Zlepší se vám sebevědomí a otevřou se vám možnosti na vyšší výdělky.
Povím vám svůj příběh.

Po maturitě z ruského jazyka jsem si uvědomil, že to nestačí a začal večerně začal studovat angličtinu. Slovíčka, gramatiku atd. Ve třídě nás bylo několik a člověku se nechtělo moc mluvit. Po několika letech studia jsem odjel na 2 měsíční kurz angličtiny v New Yorku. Tam už to bylo o něčem jiném. Bohužel to bylo zrovna 3 dny před útoky 11.září….

Přesto jsem se do USA vypravil znovu a tentokrát naostro. Práce, nové prostředí, noví lidé. Říká se, že jazyk se nejlépe učí na příkladech. Je to pravdu. Najednou jsem byl v situaci, kdy jsem viděl věci, předměty a situace, které jsem buď neznal, nebo na ně v Česku nebyl ekvivalent. Takže jsem viděl něco nového a rovnou jsem zjistil, jak se to jmenuje. Žádný překlad z čestiny. Je to jednodušší, rychlejší a efektivnější. Tímhle způsobem jsem se naučil nejen rozumět, ale hlavně chápat. Nemusel jsem překládat a přemýšlet: „Aha, jak se to vlastně řekne?“ A i když jsem neznal nějaké to slovíčko, prostě jsem se snažil situaci popsat a vysvětlit. Postupně jsem začal chodit na odborné semináře osobního rozvoje, fotografovaní, sebeobrany nebo třeba prodeje nemovitostí. Za svůj největší úspěch považuji získání státní licence pro prodej nemovitostí ve státě Kalifornie a získání certifikátu Practitioner Neuroligvistického programování.

Tohle se budu snažit naučit i vás. Abyste pochopili význam, abyste vás bavilo mluvit, mohli si přečíst článek, podívat se na film, abyste mysleli anglicky a abyste nerozlišovali, jestli jste informaci získali v češtině nebo angličtině.