• Výměnný pobyt v Norsku
  • Studium angličtiny 12 let
  • Výuka dětí i dospělých
Zdravím!

Jmenuji se Iva Tikovská a pozici lektorky angličtiny jsem si vybrala právě proto, že jsem s angličtinou nikdy neměla žádný problém. Ve škole patřila angličtina mezi mé oblíbené předměty a obecně se ráda učím nové jazyky a zdokonaluji se v nich.

Mé zkušenosti s angličtinou jsou prozatím hlavně ze školy, kde jsem se anglicky učila od svých osmi let a také jsem z ní odmaturovala. Za své studium jsem se rovněž zúčastnila výměnného pobytu se studenty z Norska, se kterými jsem musela komunikovat v angličtině po celou dobu výměny. Rovněž jsem pro procvičování využívala chatování po internetu s lidmi z různých částí světa. Myslím, že mi všechny tyto zkušenosti předaly spoustu znalostí a pomohly mi posunout se dál.
V současnosti se nejvíce s angličtinou setkávám při čtení knížek, sledování filmů, seriálů, či videí na youtube, nebo také čtení různých informativních článků na webu. Stále rovněž platí, že mám tento předmět na škole, kterou nyní studuji.

Co se týče mé budoucnosti, chtěla bych se stát zdravotní sestřičkou nebo ještě lépe porodní asistentkou. Nyní jsem na Vyšší odborné škole sociálně-právní, a uvidím, kam mě vítr zanese. Chtěla bych se tedy paradoxně vydat úplně jiným směrem, než je studium jazyků. To ale neznamená, že se na tuto pozici nehodím, právě naopak! Doučování angličtiny pro mě představuje jakési odreagování od ostatních věcí, přeorientování se též na něco jiného a je to jeden z mých koníčků.
Ve svém volném čase se samozřejmě ráda věnuji i jiným věcem než angličtině. Miluji jídlo, a tím pádem ho i ráda připravuji a hledám nové recepty. Jelikož jsem vegetarián, snažím se vždy najít vhodné alternativy ke klasickým pokrmům. Dále velmi ráda kreslím, poslouchám hudbu (nejraději punkrock), nebo chodím na procházky, je to pro mě způsob relaxace před každodenním stresem. Pokud se občas najde čas, zacvičím si pilates nebo zajdu do bazénu.

Budu se velmi těšit na Vás všechny, kteří se se mnou budou chtít angličtinu naučit, nebo se v jazyku zdokonalit!