Jmenuji se Eliška Sýkorová, je mi 19 let, učím angličtinu a momentálně studuji posledním rokem na gymnáziu Nový PORG v Praze. Lidé mi často říkají, že jsem usměvavá a milá.

Angličtinu jsem se rozhodla učit, protože mě jazyk doprovází převážnou většinou mého života a považuji ho v dnešní době za zcela nezbytný. Ráda bych předávala své dovednosti dál, jelikož je angličtinu dobré umět, protože je to mezinárodní jazyk. Celkově, studium jazyků mě velmi baví. Místo angličtiny se už několik let také učím španělsky.

Angličtina mi byla představena už jako malé holce, pamatuji si na svoje první hodiny angličtiny v první třídě na základní škole, když mi bylo 6 let. Ještě s dvěma kamarády jsme měli soukromé hodiny s rodilou mluvčí. Hodiny se mi vyplatily hned následující rok, jelikož jsem nastoupila do druhé třídy ve Spojených Státech. Můj táta získal práci na univerzitě ve městečku Hannover na východní straně USA ve státě New Hampshire. A tak jsme se tam přestěhovali na jeden rok. První den v úplně nové škole, s novými lidmi a v cizím prostředí byl šílený, když jsem potom přišla domůmyslela jsem si, že už nikdy do té školy nevkročím. Pokazila jsem všechna anglická slova, co jsem znala, učitelce jsem řekla, že je tričko, když se mě ptala, jak se česky řekne učitel („t-shirt“ místo „teacher“- obě mi znělo podobně). Svůj strach jsem překonala a od té doby jsem každý den do školy nosila sešit s přeloženými slovy a slovními spojenými, kde jsem si ověřovala, jak se prosím o to, abych si mohla dojít na záchod. Byl to úžasný rok, našla jsem si nové kamarády, a když jsem se vrátila do Čech, mluvila jsem plynule anglicky.

Tato zkušenost pro mě byla velkou výhodou do života. V Čechách jsem jeden rok chodila na normální základku, a poté jsem se dostala na základní školu a gymnázium Nový PORG, právě díky mé angličtině, kde studuji až do teď. Angličtina mě provázela a stále provází i během studia, jelikož je naše škola zaměřená převážně na angličtinu a mnoho předmětů je vyučovaných v anglickém jazyce (např.: History, Geography, Biology). Své studium tento školní rok také zakončuji mezinárodní maturitou IB (International Baccalaureate), která spočívá v tom, že poslední dva roky svého studia věnuji studiu šesti předmětů vyučovaných v angličtině (s výjimkou jiných jazyků – češtiny a španělštiny).

Angličtina mi v životě otevřela mnoho příležitostí. Nejvíc si vážím příležitosti cestovat s naprostou pohodou, protože se všude domluvím bez problémů. A také se seznamovat s lidmi z úplně jiných kultur.

Mimo angličtiny a studia, jsem se dříve věnovala basketbalu, ale teď se už sedmým rokem věnuji modernímu tanci v taneční škole InDance. Dále ráda čtu, navštěvuji výstavy a koncerty. Ve svém volném čase jsem buď někde s kamarády, a když se mi nechce nikam ven tak sleduji různé seriály.

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní Tel: 777 503 023, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní Tel: 608 752 361
benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo