• 20 let
  • Studentka ČVUT - fakulta informačních technologií
  • Certifikát CAE (C1)
  • v Česku 9 let
Jmenuji se Greta, je mi 20 let a studuji počítače a programování na vysoké škole v Praze.

Narodila jsem se v Bulharsku, kde jsem žila do svých 12 let. Moje první setkání s angličtinou bylo ve škole. První dva roky jsem se jí vůbec nevěnovala a byla jsem hodně pozadu, než mě moje rodiče přesvědčili, že je velmi důležitá. Velice rychle jsem zjistila, že mě jazyky baví. Tomu napomohl fakt, že jsem měla skvělou učitelku, která mě v učení maximálně podpořila a díky ní jsem si všechno pamatovala mnohem snadněji. To se mi opravdu hodilo, když se moje rodina přistěhovala do Česka. V té době byla angličtina jediný způsob jak se s lidmi dorozumívat. Ve skole jsem se naučila poměrně málo nových věcí. Ve svém volném čase jsem se hodně dívala na videa a filmy v angličtině, kde jsem poslouchala, kdy, co a jak použít. Na angličtinu se nedívám jako na látku, kterou jsem se naučila, ale na nenahraditelnou část svého života a charakteru. Používám ji při psaní nebo občas také při běžné mluvě s kamarády. Další jazyky, které jsem se učila a plánuji v budoucnu rozvíjet, jsou španělština a ruština.

Rozhodla jsem se zkusit učit, protože jsem vždycky měla vztah k jazykům a toto mi přijde jako skvělý způsob jak jim udržet místo ve svém životě. Jsem empatická, perfekcionistka a dobře zorganizovaná. Věřím, že je důležité(carka), aby se člověk naučil být tolerantní a otevřený a nejlepší způsob jak toho dosáhnout, je seznamovat se s novými lidmi a celkově komunikovat.

Jsem člověk, který potřebuje používat obě hemisféry mozku. Můj obor je spíše spojen s logikou, analýzou a matematikou, takže se ráda věnuji kreativním nebo umělěckým činnostem, ke kterým jsem měla blízko již od malička a bez kterých nemůžu žit. Další zajímavost o mně je moje láska ke zvířatům a k přírodě, a proto jsem se rozhodla stát vegankou.