• Angličtina na úrovni C1
  • Dlouhodobý pobyt v zahraničí
  • Začátečník v Islandštině

Jmenuji se Bára Procházková, je mi 28 let a nedávno jsem se přestěhovala do Berouna. Po dlouhodobém pobytu v zahraničí jsme se rozhodli vrátit zpět do Čech a na nějakou dobu se zde usadit.

Já a angličtina.

To, že jsem se s ní potkávala celý život v různých formách už od školky, může říct asi skoro každý z nás. V dnešním světě je to celkem nevyhnutelné. Výuka probíhala přes základní školu, střední školu i vysokou školu více či méně rozšířeně. Nicméně nikdy tak, aby mne dostatečně zaujala a prolomila klasický ostych z projevu a přirozeného začátečnického chybování.

Převzala jsem proto iniciativu sama a vyhledávala angličtinu v nejběžnějších formách. V televizi, rádiu, v knihách a nakonec i v intenzivním kurzu, který všechny moje vědomosti usadil do souvislostí, a tak jsem se celkem snadno zlepšila o celou úroveň. Od té chvíle překonání určitého bloku jsem si cizí jazyky začínala užívat mnohem intenzivněji a pochopila, jak přirozeně stavět i na malých vědomostech tak, aby byl člověk schopen komunikace.

Završením teoretického studia jazyka mi byl nedávný pobyt na Islandu, který trval bezmála dva roky. Každodenní kontakt s tamními úřady, zákazníky a kolegy v práci i mimo ní mi byl skvělým ověřením a rozšířením mých jazykových znalostí. Začala jsem se i přes skvělou angličtinu místních učit také jejich jazyk - Islandštinu. Tam mi velice hezky ukázali, jak přirozeně a bez znalosti jediného slova lze jazyk studovat nenuceně, postupně, jako když se malé dítě učí mluvit. Vyučovali totiž i úplné začátečníky pouze za použití Islandštiny. Takový přístup mě fascinuje, a tak jsem se ho rozhodla šířit dál.

Tím se dostávám zpět k angličtině. - Co vás čeká?

  • Intenzivní, individuální přístup
  • Kreativně pojaté lekce
  • Přirozenost a tempo přizpůsobené Vám
  • Vnímání mluveného slova, jeho rozmanitost a použit

Jsem kreativní, podnikavá, empatická a trpělivá. Snažím se využít každý den tak, abych ho nepromarnila. Volný čas nejradši strávím učením novým věcem, věnováním józe nebo meditaci, vytvářením grafiky nebo ho trávím prostě jen tak s rodinou.