• Certifikát CAE
  • Diploma Programme na International School of Bydgoszcz
  • Student biologie a biochemie
Kdo jsem?

Jsem student Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a mým oborem je Molekulární biologie a biochemie organismů. Podle názvu by se dalo soudit, že je to velmi složitý a nudný obor pro samotářské jedince. Obor je to ale extrémně zajímavý a já se rozhodně druhých nestraním. Jsem velice přátelský, komunikativní a klidný optimista.

Moje zájmy.

Jsem ve směs velmi aktivní člověk. Dny, kdy nemám co dělat, mě skutečně ubíjejí. Právě proto mám docela širokou škálu koníčků. Mezi mé nejstarší koníčky patří hraní na klavír. Hraji už 11 let, ale bohužel nemám tolik času na cvičení, kolik bych chtěl. Dále pak pro relaxaci chodím plavat a dělám jógu. Ovšem můj nejnovější koníček je lezení ať už na stěnách nebo na skalách. Vyjet si jen tak do přírody a vylézt nějakou skálu je skutečně nejlepší.

Zkušenosti s angličtinou.

Angličtině jsem se začal více věnovat až na střední škole. Nejvíce se mi líbí fakt, že učit se angličtinu je relativně jednoduché, jelikož člověk se naučí pár základů a na ty pak nabaluje složitější slovíčka a gramatické jevy. To není u všech jazyků stejné. Taková čeština se svými sedmi pády je skutečný oříšek. Svou vlastní angličtinu jsem si vypiloval na International School of Bydgoszcz, kde jsem strávil rok na tzv. Diploma Programme. Po návratu domů jsem složil zkoušku CAE. Angličtina mi ukázala, že člověk skutečně vnímá svět jazykem, jelikož jak věci pojmenujeme, tak je také vnímáme a každý jazyk vnímá svět jinak.

Co čekat při výuce?

Svou výukou chci vést studenty k tomu, aby se oprostili od překládání a naučili se myslet v angličtině. V praxi to znamená, že budu hodinu stavět především na přirozené konverzaci. Samozřejmě, že gramatika je důležitá a nehodlám ji úplně upozadit. Ze začátku budeme mluvit jednoduše a srozumitelně, pokud to bude nutné. V průběhu času ale budete nabalovat slovíčka, fráze  atd. až nakonec váš projev bude nádherně plynulý.