David Nejedlý

David Nejedlý

Dobrý den. Jmenuji se David Nejedlý a rád bych Vám řekl něco o sobě - proč jsem se rozhodl založit jazykovou školu a co pro mě znamená lektorství anglického jazyka. Můj příběh je ukázkou toho, jak moc se mi vyplatilo rozhodnutí učit se anglicky. Angličtinu využívám v každodenním životě a dává mi volnost v profesním a osobním životě.

Zkušenosti:

Anglický jazyk studuji: 24 let
Vyučuji: 4 roky

Samostudiem by se mi určitě nepodařilo v anglickém jazyce dosáhnout současné úrovně. Za výuku angličtiny vděčím svému dědovi, který se jako pozorovatel OSN zúčastnil zahraničních misí v severní Koreji, Somálsku a v bývalých státech Jugoslávie.

Spolužáci a učitelé na základní a střední škole si o mně mysleli, že mám talent na jazyky, ale takový já nikdy nebyl. Jen jsem měl svého lektora (dědu), který mě pravidelně učil angličtinu. Výuku jsme měli 2x týdně a pokud to vyšlo na 24. 12., tak jsme se učili i na Štědrý den.

Svoji úroveň konverzace jsem rozvíjel při cestách po Evropě s rodiči a při krátkých pobytech v Irsku, Walesu a Londýně. Je úžasné cestovat po světě a dorozumět se s lidmi odlišné kultury.

V posledním ročníku vysokoškolského studia jsem se začal zajímat o finanční trhy a v současnosti pracuji jako auditor u České národní banky a dohlížím, aby český finanční trh správně fungoval. Pravidelně čtu pro účely svého zaměstnání výklady právních norem od evropských organizací např. ESMA (European Securities and Markets Authority). Abych však věděl, jak finanční trhy skutečně fungují v praxi, čtu pravidelně analýzy a články ze zdrojů jako Bloomberg, Reuters, The Wall Street Journal. Bez velmi dobré angličtiny by toto nebylo možné. Cizí jazyk se dá skvěle využít nejen pro práci, ale také pro volnočasové aktivity jako cestování, koukání na filmy v originále, hraní her s lidmi po celém světě nebo četba zajímavých článků o vědě a výzkumu, které do češtiny asi nikdy přeloženy nebudou.

Při studiu na vysoké škole jsem učíval až dvacet žáků týdně. Svoje znalosti v angličtině bych rád předával dál, a protože už mám čas učit jen pár studentů po večerech, věnuji se rozvoji jazykové školy, která pomůže ostatním lidem k tomuto užitečnému vzdělání. Za několik let vlastního učení angličtiny vím, že nejefektivnější metodou je individuální výuka s důrazem na komunikaci v přátelském duchu na běžná životní témata, která se každý den nám všem stávají, s obrázky pro podporu vizuální paměti a s jednoduchými schématy a barevně podtrhanými větami pro co nejsnazší zapamatování gramatiky. A pak je tu ještě jedna zásadní věc odhodlání nepřestat a neskončit před cílem:)

Z vlastní zkušenosti Vám mohu říci, že domluvit se s cizincem přináší velké vnitřní uspokojení. Jen si to představte, někdo ze vzdálené země s jinými zvyklostmi, jinou kulturou, a přesto dokáže angličtina ty dva lidi propojit. Poznání něčeho nového je úžasné. Tento pocit je tak skvělý, že hlavně proto jsem se rozhodl řídit vlastní jazykovou školu – abych pomohl Čechům rychle se naučit anglicky.

Lektorství anglického jazyka je pro mě více než jen práce. Z mého pohledu je to nástroj, jak napomáhat aktivním a pracovitým lidem uplatnit svůj potenciál v mezinárodním měřítku. Jsem asi idealista, ale tak to prostě cítím 🙂

Kdo jsem?

Jméno a příjmení: David Nejedlý

Zájmy: lektorská činnost, finanční trhy, cestování, lyžování, kreslení, tvůrčí činnost, věda a technika
Oblíbené filmy: : Černý jestřáb sestřelen, Wall street, Pulp Fiction, Hra o trůny
Oblíbení herci: Samuel Lee Jackson, Leonardo di Caprio
Oblíbený knižní autor: Wilbur Smith, James Rollins
Knihy, které mi otevřely oči: Bohatý a chudý táta, New stock market wizards
Sny a cíle: cestovat, založit rodinu, motivace a podpora přátel, řídit globální firmu
Smysl života: Užívat si život s blízkými, podporovat lidi v jejich úsilí za úspěchem, vytvářet nové věci, poznávat a proniknout do všech vědních disciplín.
Inspirující osoba: Rodiče, Leonardo da Vinci, Pierre Caron de Beaumarchais

Výuku angličtiny si můžete objednat dole na stránce zde.

Vyplňte své údaje a přihlaste se na výuku

Hlavní Tel: 777 503 023, Email: anglickyzarok@gmail.com
Záložní Tel: 608 752 361
benefit a.s. logobenefit plus logobenefit a.s. logo